Армія США склала свою першу кліматичную стратегію

Армія Сполучених Штатів розробила й оприлюднила свою першу кліматичную стратегію. Вона визначила три цілі. Зокрема, скоротити на 50% до 2032 року забруднення парниковими газами порівняно з показниками 2005 року, а до 2045 року досягти нульових викидів парникових газів в армії. Також враховувати наслідки зміни клімату в документах і процесах під час планування, закупівель, постачань тощо.

Для досягнення цих цілей Армія США планує підвищити стійкість шляхом адаптації інфраструктури та природного середовища до ризиків зміни клімату, забезпечення доступу до навчальних і випробувальних земель і скорочення викидів парникових газів. також передбачається збільшення експлуатаційних можливостей при одночасному дотриманні вимог до сталого розвитку.

Так, до 2040 року має бути забезпечено виробництво електроенергії без вуглецевого забруднення у місцях виконання важливих місій армії, до 2030 – забезпечення на 100% безвуглецевою електроенергією для потреб армійських баз. До 2028 року будуть впроваджені системи управління будівлями, до 2035 буде створено парк повністю електричних нетактичних транспортних засобів.

У 2022 році Армія США інвестує в понад 470 зарядних станцій. Усі командири гарнізонів працюватимуть з постачальниками послуг, щоб визначити, як найкраще розширити інфраструктуру зарядки електромобілів на кожному армійському об’єкті.

У документі зазначається, що зміна клімату загрожує безпеці Америки і змінює геостратегічний ландшафт. Її вже відчувають солдати, які працюють в умовах екстремальних температур, борються з лісовими пожежами та відновлюють території після урагану. Окрім того, наслідки зміни клімату позначилися на ланцюгах постачаннь, завдали шкоди інфраструктурі та підвищили ризики для багатьох родин військових.

“Армія буде прикладом… Ми маємо унікальну можливість покращити наші оборонні можливості та стати більш ефективними силами, забезпечуючи при цьому краще майбутнє”, – йдеться в документі.

фото: army.mil

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату

Читати також: Інвестиції у кліматичні технології стрімко зростають – $87,5 млрд за рік

Change Agency Responsible Future допомагає українським компаніям проаналізувати свій вуглецевий слід і переглянути екологічні принципи роботи. Замовити консультацію >>>