Airbus спробує відтворити політ птахів, щоб мінімізувати викиди

Європейський виробник літаків – компанія Airbus – працює над ідеєю скорочення паливних витрат і зменшення шкідливого впливу на довкілля. Задля цього вона планує вдатися до польотів літаків V-подібним клином – наче птахи, які летять на великі відстані.

Airbus вважає, що технологія автоматичного польоту доволі зріла, щоб використовувати V-подібну формацію. Технічні можливості сучасної авіації дозволяють повітряним судам користуватися енергією один одного. Так само роблять і гонщики під час руху велотреком, використовуючи переваги повітряного потоку.

Протягом шести місяців, як зазначає The Times, два широкофюзеляжних літаки A350 мають здійснити дальній переліт, щоб довести можливість використовувати енергію один одного. Зокрема, довести на безпечність і надійність. На початку наступного року Airbus планує направити літаки за пасажирським рейсом на трансатлантичному маршруті – супровід полетить приблизно в 1,8 милях від пасажирського літака.

Якщо експеримент матиме успіх, вже через п’ять років авіакомпаніъ зможуть економити завдяки такому способу польоту до 10% палива, а також знизити витрати і забезпечити скорочення шкідливих викидів.

План Airbus має назву Fello’fly.

фото, відео: airbus.com