Призыв противостоять климатическим изменениям

Генсек ООН закликає інвесторів припинити вкладати кошти у «забруднення навколишнього середовища»

Для успішної боротьби зі змінами клімату необхідно в найкоротші терміни перейти до пост-вуглецевої економіки, тобто радикально змінити підходи до будівництва міст, ведення бізнесу та виробництва енергії. Про це заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттеріш на Всесвітньому саміті R20 з клімату, що відбувся у Відні.

«Ми повинні оподатковувати не простих громадян, а компанії, що забруднюють навколишнє середовище. Ми повинні припинити субсидувати видобуток викопного палива», – заявив Гуттеріш, якого цитують у Центрі новин ООН.

Очільник ООН зазначив, що багато хто донині вірить у те, що субсидії на викопне паливо – це шлях до поліпшення якості життя людей. «Це помилка. Насправді гроші платників податків – тобто наші з вами гроші – «витрачаються» на урагани, посухи, танення льодовиків, знебарвлення коралів, одним словами – на руйнування планети», – зауважив він.

Гуттеріш закликав відмовитися від використання теплових електростанцій і перейти до низьковуглецевої економіки, яка передбачає не тільки більш екологічно безпечні методи виробництва, але і більш усвідомлену культуру споживання. За його словам, нам потрібна «зелена» економіка, а не «сіра».

Генсек також нагадав світові, що деякі наслідки глобального потепління. Зокрема, рівень моря продовжує підніматися. По всьому світу спостерігаються екстремальні погодні явища, посухи, повені, лісові пожежі. Люди змушені залишати свої будинки і мігрувати.

«Жодного дня не минає без нової природної катастрофи, що нагадує нам про небезпеку глобального потепління. Зміни клімату відбуваються дуже швидкими темпами, і ми не встигаємо вживати необхідних заходів», – сказав Гуттеріш.

R20-Regions for climate action – некомерційна організація, яка допомагає регіональним урядам по всьому світу розробляти економічні проекти, спрямовані на скорочення шкідливих викидів в атмосферу. Її засновник – голлівудський актор, колишній губернатор Каліфорнії Арнольд Шварценеггер

Генсек ООН закликав усіх інвесторів припинити вкладати кошти у «забруднення навколишнього середовища» і збільшити фінансування «зелених», низьковуглецевих проектів. Він також закликав країни до 2020 року представити нові національні плани в сфері боротьби зі зміною клімату – набагато сміливіші за ті, що були закріплені Паризькою угодою з клімату. Адже навіть якщо Паризька хартія буде виконуватися в повній мірі, до кінця століття середня температура на планеті підніметься більш ніж на 3 градуси за Цельсієм, а це обернеться на катастрофу для людства.

Нагадаємо, у вересні поточного року в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку відбудеться Саміт з клімату. Світових лідерів запрошено приїхати «ні з красивими промовами, а з конкретними планами».

Читайте також: У штаб-квартирі ООН представили нову доповідь з кліматичних змін

Ціль 13. Боротьба з кліматичними змінами та пом’якшення наслідків

Фото: Unsplash