Чистая энергия

Бізнес-декарбонізація. Нові можливості для переходу до економіки з нульовим викидом вуглецю в Центральній і Східній Європі

Ділові лідери The Prince of Wales’s Corporate Leaders Group, що функціонує за Програмою сталого лідерства при Кембриджському університеті, об’єднали свої зусилля з іншими бізнесами, громадами, місцевими і регіональними урядами, щоб закликати ЄС посилити заходи боротьби з кліматичними змінами. Група презентувала звіт The energy transition in Central and Eastern Europe, в якому наводить бізнес-кейси щодо швидкого переходу до низьковуглецевої економіки в Центральній та Східній Європі.

За даними звіту, в більшості країн Центральної та Східної Європи будівельний сектор становить велику частку загального споживання енергії, аніж у середньому в Європі. Отже в звіті містяться приклади заходів, що підвищують енергоефективність у будівництві. Так само швидке розширення ринку сприяє появі нових технологій, що створюють нові, економічно обгрунтовані можливості, які можна запозичити. Також у звіті йдеться про транспорт, більш ефективне з економічної точки зору транспортне обслуговування та поступову відмову від старих автомобілів з високим рівнем викидів.

Зокрема, The Prince of Wales’s Corporate Leaders Group розглядає нові можливості, пов’язані з переходом до низьковуглецевої, ресурсозберігаючої економіки за трьома основними напрямками: енергоефективність у будівництві, відновлювальна енергія й електромобільність. Окрім історичних досліджень і поточних соціальних, політичних та економічних факторів, у звіті наведено приклади застосування бізнес-інновацій, а також надано рекомендації і для бізнесу, і для політиків.

 

Отчет о производствах с нулевыми выбросами

 

Звіт основано на дослідженнях і інтерв’ю з представниками 20 компаній і організацій, які працюють в країнах Центральної та Східної Європи. Серед них – CEE Bankwatch Network, Центр енергоефективних рішень (CER), Чеська асоціація з біомаси, EFdeN, Естонська асоціація відновлювальної енергії, GreenGo Car Europe, Інститут зеленої політики Болгарії, Knauf Insulation, KODIS, Краківське дорожньо-транспортне управління, KredEx Естонія, MOL Limitless Mobility, Oszkar.com, Регіональний центр досліджень енергетичної політики, Група ROCKWOOL, Румунська асоціація відновлювальної енергетики, Signify, Словацька асоціація фотоелектричної промисловості, Solar Solutions, Tesco PLC, VELUX.

 

Фото:  Nicholas Doherty on Unsplash